אופטימיזציה למנועי חיפוש

אופטימזציה

בניית אתר אינטרנט יפה ואטרקטיבי הוא צעד חשוב לעסק, אבל הצעד הזה לבד לא מספיק, ניתן להבין זאת כמו בחנות פיזית שאדם פתח והשקיע ביופי של החנות ואיכות המוצרים, אבל אף אחד לא יודע היכן החנות, כך שלקוחות לא יכולים להגיע לקנות, אותו דבר כשאנחנו בונים אתר אנחנו צריכים לעשות תהליך אופטימיזציה על מנת שגוגל יוכל למצוא את האתר שלנו ולהפנות לשם את הגושלים הרלוונטיים.

תהליך האופטימיזציה הוא תהליך של תחזוקה שוטפת, ולא תהליך חד פעמי בלבד, במסגרת התהליך אנחנו מבצעים פעולות התאמה של האתר לדרישות גוגל, ומעדכנים את הפעולות לפי העדכונים החדשים שגוגל עושים לאלגוריתמים שלהם מידי פעם.

img

האופטימזציה חשובה הן לתהליך הקידום האורגני והן לקידום הממומן, והיא משדרגת את התוצאה של הקידום ותוצאות הקמפיינים.

במסגרת האופטימיזציה אנו בודקים פרמטרים רבים כגון מהירות טעינת האתר, התאמה של האתר למובייל, איכות התוכן, בדיקת מקוריות של התוכן, ועוד פרמטרים רבים.

תגיות מטא
תגיות מטא הם תגיות שמוטמעות בכל דף אינטרנט בקוד, כאשר התגיות הפורסמות ביותר הם MetaTitle ו Meta Description, כמובן שישנם עוד תגיות רבות, אבל אנחנו נרחיב כרגע רק עליהם.

MetaTitle היא התגית של הכותרת הראשית של העמוד, הטיילט מוצג בלשונית של הדפדפן, וכן בתוצאות החיפוש של גוגל בכותרת של הדף הספציפי.

חשוב לזכור שכיום גוגל לא מסתמך על הטייטל שלנו לבד בשביל להציג את הדף התוצאות החיפוש אלא משלים או מציג טייטל שיותר רלוונטי לחיפוש של הגולש.

Meta Description היא תגית תיאור שבאה להשלים את הטייטל, ולספק מידע רחב יותר עבור הגולש, שידע מה הוא הולך למצוא בדף שהוא פותח כרגע.

גם כאן גוגל קורא את מה שאנחנו כתבנו אבל לפעמים משנה את הדיסקריפשין לפי השאילתא של הגולש.

תגיות אלו ניתן להגדיר באתר וורדפרס בקלות ע"י תוספים שמיועדים עבור seo שם ניתן להגדיר לכל דף את התגיות באזורים שמיועדים לכך.
כותרות
כותרות הם תגיות H1-H6 אשר באמצעותן אנחנו יכולים להגדיר את ההיררכיה בדף ולעשות סדר בין גוף הטקסט לבין כותרות ראשיות וכותרות משנה, כך יכולים מנועי החיפוש שסורקים את הדף לקרוא אותו ולהבין את מבנה הדף שלנו.

השימוש הנכון התגיות הוא כך:
H1 – היא תגית שמיועדת לכותרת הראשית של העמוד, תגית זו תופיע רק פעם אחת בכל דף, כאשר ישנם תבניות רבות שמגדירות את שם המאמר כברירת מחדל של תגית זו.
H2 – תגית זו משמשת ככותרות משנה ובאמצעותה אנו מחלקים את הטקסט לנושאים שונים, ומפרידים בין הפסקאות השונות.
H3 – משמשת כרמה נוספת מתחת לH2 כאשר אנחנו רוצים לארגן מאמר ארוך אשר בין תתי הנושאים ישנם חלקים ארוכים בטקסט שרוצים להפרידם
H4-H6 – תגיות אלו שימושיות פחות ובדרך כלל נעשה בהם שימוש באזורים שונים באתר כמו תפריטי צד או ככותרות של "פוסטים אחרונים" וכדו'

ישנם הגדרות נוספות ובהמשך נתייחס גם עליהם, אבל אלו הם 2 נושאים שטיפול בהם יכול להועיל מאוד ולשפר את איכות האתר בצורה משמעותית.
he_ILHebrew
he_ILHebrew